5% rabatu na pierwsze zamówienie z kodem WITAJ

Od czego zależy sukces w biznesie?

   2021-02-23    0 Comments
Od czego zależy sukces w biznesie?

Na powodzenie składa się wiele czynników. Dużo osób mówi, że potrzebna jest wytężona praca, wytrwałość w dążeniu do celu, chęć do ciągłej nauki i elastyczność w dostosowywaniu się do zmian. Mając jednak wszystkie te cechy, nie każdy stanie się Rockefellerem. Jeśli brakuje Ci stałego, optymistycznego nastawienia do życia, nie osiągniesz wiele w żadnej dziedzinie.

Myśl pozytywnie, bądź zwycięzcą!

Ludzie sukcesu mają pewien „wspólny mianownik”. Jest nim optymistyczny sposób myślenia i pojmowania świata. Składają się na to poglądy i przekonania o sobie, o innych ludziach, o sensie życia. Taką mentalność buduje się całe życie. Na samym początku modelują ją rodzice, potem nauczyciele i rówieśnicy, dopiero później, na ich podstawie oraz na podstawie własnych przeżyć, tworzymy swoje własne poglądy. To one właśnie wpływają na nasze wybory i zachowania. To nasza mentalność może nas uskrzydlać lub ograniczać. Wszystko zatem zaczyna się „w głowie”, to negatywne lub pozytywne myślenie decyduje o tym, jak potrafisz prowadzić swoje interesy, sprzedawać nieruchomości, samochody czy torby zakupowe. Jeśli Twój mózg, w oparciu o negatywną mentalność, realizuje czarne scenariusze życia, trzeba koniecznie zmienić swoje myślenie, to podstawa wszelkiego rozwoju. Twoje przekonania modelowane kulturowo i społecznie musisz zweryfikować i ułożyć na nowo tak, aby Ci służyły, prowadziły tam, dokąd pragniesz dotrzeć.

Optymizm i biznes

Pozytywne myślenie wpływa na zachowanie dobrego zdrowia, pomaga radzić sobie z trudnościami, ułatwia podejmowanie nowych wyzwań. Co ciekawe, optymizmu można się nauczyć i rozwijać go w sobie. Prowadzenie firmy wymaga ciągłej gotowości do podejmowania decyzji, do pewnego ryzyka, wiąże się także z dużym napięciem, stresem i stałą koniecznością przezwyciężania kryzysów. Ludzie prowadzący swoje przedsiębiorstwa muszą mieć o wiele większy optymizm i wiarę w sukces, niż szeregowy pracownik najemny. Oczywiście pokonywanie problemów poza korzyściami finansowymi daje ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia życiowego. Człowiek może udowodnić sobie, że jest w stanie osiągać założone cele, np. określoną sprzedaż (ciężarówek, toreb zakupowych, mleka, biżuterii itd.). Optymizm właściciela firmy ma bezpośrednie przełożenie na prowadzoną przez niego działalność i życiowy sukces. To właśnie optymizm wspiera kreatywne myślenie i wzbudza nowe pomysły. Osoby o wysokim poziomie optymizmu często odsuwają od siebie negatywne myśli. Widzą rzeczywistość i przyszłość w jasnych barwach, co sprzyja odważnemu działaniu. Osoba z wyższym poziomem optymizmu, stając wobec wyzwania, rzadziej i krócej się waha, niż osoba bez takiego nastawienia, chętniej też podejmuje odpowiednie działanie.

Optymizm, ale nie lekkomyślność

Ludzie biznesu, którzy osiągają sukcesy, to optymiści, jednak nie oznacza to tego, że nie widzą zagrożeń, albo je lekceważą. Optymizm dominuje w ich sposobie postrzegania rzeczywistości, jednak nigdy nie rezygnują z koniecznej, rozsądnej czujności. Takie zachowanie chroni bowiem w każdym obszarze życia, ale przede wszystkim w interesach (takich jak prowadzenie sklepu internetowego, sprzedawanie toreb zakupowych itp.).

Właściwie pojmowany optymizm nadaje kierunek życiu i sprzyja wytrwałości. Optymiści są bardziej pewni siebie i mają cierpliwość w dążeniu do celu. Podejmują ważne decyzje i stają naprzeciwko różnorakich wyzwań, które czasami kończą się porażką. Optymizm jednak zdecydowanie pomaga w radzeniu sobie z niepowodzeniami. Optymista poradzi sobie z gorzkim finałem jakiejś sprawy, wyciągnie ze wszystkiego wnioski i mądrą naukę, która zaowocuje w następnych jego działaniach.

Jak codziennie być optymistą?

W każdej sytuacji, która w Twoim pierwszym odczuciu, jest negatywna, znajdź choć trzy pozytywne aspekty. Perspektywa zmienia się diametralnie. Warto ćwiczyć też wdzięczność, zawsze rano wypisz trzy rzeczy, które wzbudzają w Tobie wdzięczność, to czasami takie proste sprawy jak np. towarzystwo psa. Trzeba się najpierw nauczyć doceniania małych rzeczy, żeby potem cieszyć się z wielkich.

Bezpłatne zdjęcie do użytku komercyjnego pochodzi z: https://pixabay.com/pl/illustrations/nie-mog%C4%99-mo%C5%BCe-autoportret-motywacja-4505837/

Udostępnij:

Comments

Log in or register to post comments